Tipy
10 tipov na darčeky (nie len) pre cestovateľov na Vianoce 2020

10 tipov na darčeky (nie len) pre cestovateľov na Vianoce 2020

Prvá adventná nedeľa je za nami a my sme si pre teba pripravili tipy na vianočné darčeky (nie len) pre cestovateľov. V spolupráci s viacerými tvorcami sme vymysleli aj zľavové kódy, s ktorými môžeš darčeky zakúpiť ešte výhodnejšie! Majú však obmedzenú platnoť, tak ich neváhaj využiť ešte dnes (:

Väčšina darčekov z tohto článku sú veci vyrobené na Slovensku a/alebo veci vyrobené ručne a s láskou. Malopodnikatelia to tento rok nemali ľahké, a preto by sme ti aj touto cestou chceli dať do pozornosti ich tvorbu. Vedz, že kúpou lokálneho výrobku urobíš radosť hneď dvakrát – obdarovanej osobe a osobe, ktorá do výrobku vložila kúsok seba #podporlokal

1. Knižka, ktorej autorom si ty

Ručná práca, kvalitný materiál, a to najlepšie – knižku si dotvoríš sám, podľa svojich predstáv. Vydavateľstvo Perkman totižto vyrába originálne knižky, na ktorých si dáva záležať. Tento rok sme vyskúšali už dve z ich ponuky…

Prvú určite poznáš z nášho Instagramu. Výletná kronika je perfektným darčekom pre každého, kto rád výletuje po Slovensku. Na 50 stránok si môžeš zapísať svoje dobrodružstvá a doplniť ich fotkami. My sa vo vypĺňaní knižky vyžívame a ešte väčšou radosťou pre nás je, keď si ňou potom spätne listujeme ♡ Kronika obsahuje aj rozkladaciu mapu Slovenska a tipy na výlety.

Druhá knižka, ktorú sme vyskúšali, nesie názov Ďakujem, že som! a je poďakovaním pre rodičov. Na dôvtipne predpripravné stránky si sám dopíšeš všetko, čo máš na srdiečku. Je to darček, ktorý zaručene poteší, pobaví a dojme. Už pri prvom prelistovaní sme mali úsmevy, ako sa hovorí, od ucha k uchu. Takéto personalizované a úprimné vyznanie tvoji rodičia pod stromčekom asi nečakali (:

TIETO DARČEKY NÁJDEŠ NA: www.perkman.sk

Na stránke natrafíš napríklad aj na Vianočnú kroniku alebo knižku, ktorá je poďakovaním partnerovi/partnerke. Knižky sú vyrobené v Česku a sú dostupné aj v českom jazyku na www.perkshop.cz.

A navyše, v období od 1.12.2020 do 12.12.2020 môžeš všetky knižky zakúpiť so zľavou 7%! Stačí, ak pri nákupe použiješ náš kód.

2. Malebné doplnky

Malá dielňa uprostred malebnej prírody na Liptove. Matej a Martin, ktorí si plnia svoje detské sny. Ak máš zmysel pre detail, máme tip na darček, ktorý sa ti bude páčiť. V tejto dielničke totižto vznikajú ručne spracované drevené doplnky ako brošne, náramky, manžetové gombíky alebo motýliky. Ich elegantný, ale zároveň minimalistický dizajn si nás získal. Brošničkám sme neodolali a máme z nich neskutočnú radosť ♡ Chalani, skvelá práca!

TIETO DARČEKY NÁJDEŠ NA: www.malebno.sk

A navyše, v období od 1.12.2020 do 13.12.2020 si môžeš malebné doplnky zakúpiť so zľavou 30%! Stačí, ak pri nákupe použiješ náš kód.

3. Digitálna ilustrácia

Digitálne ilustrácie sú bezpochybne novodobým trendom. Ľudia si nechávajú nakresliť napríklad seba, svojho miláčika alebo významné udalosti. Výhodou je, že ilustráciu dostaneš v digitálnej podobe a tak ju môžeš použiť akokoľvek a koľkokrát len chceš, od tapety na mobile po tlač do rámčeku alebo na rôzne produkty. Predstavujeme ti veľmi šikovnú ilustrátorku a grafičku Viki, ktorá tvorí pod svojou značkou BarsAtelier. Viki nám v priebehu 2-3 dní na želanie zhotovila perfektnú ilustráciu nás dvoch, a to presne podľa nášho návrhu a predstáv. Ľúbi sa nám natoľko, že sa z nej stalo naše logo a už sme si ho dokonca stihli dať vytlačiť aj na nálepky (:

TVORBU BARSATELIER NÁJDEŠ NA: www.etsy.com/shop/BarsAtelierShop

Vlastnú ilustráciu si môžeš objednať na barsatelier@gmail.com, Viki ti so všetkým určite rada pomôže a poradí. A navyše, v období od 12.11.2020 do 31.12.2020 môžeš na kúpu ilustrácie využiť 15% zľavu! Stačí, ak v maily uvedieš náš kód.

Viki okrem ilustrácií tvorí aj grafické doplnky na Instagram a praktické plánovače, ktoré si môžeš vytlačiť. Na tie pre teba v uvedenom období máme zľavu až vo výške 25%! Nákup sa realizuje cez vyššie spomenutú stránku Etsy. Pri nákupe je potrebné uviesť náš kód.

4. Zoberiem ťa tam…

Vstupenky sú takým klasickým tipom na darček a mnoho slovenských atrakcií už darčekové vstupenky či poukážky ponúka. Nájdu sa však aj také, do ktorých si vieš vstup zakúpiť len na mieste. Ak chceš niekoho zobrať na takéto miesto, vyrob mu vlastnú handmade poukážku na trip. Fantázii sa medze nekladú (: Jednou z našich obľúbených atrakcií, ktorú sme v roku 2020 navštívili a poriadne sme sa v nej nasmiali, je Dom hore nohami pri Liptovskom Mikuláši. Na tvojej poukážke môže napríklad stáť text: “Zoberiem ťa na miesto, ktoré nám pomotá hlavy! Nápoveda: Liptov”. Obdarovaná osoba bude určite v napätí minimálne pokiaľ nedôjdete na miesto! :’D

5. Inšpirované dobrodružstvom

Judit ateliér patrí šikovnej slovenskej žienke, ktorej tvorba je inšpirovaná dobrodružstvom. Judit je veľkou cestovateľkou a preto do svojich návrhov vkladá kúsok seba. Na eshope jej návrhy nájdeš na tričkách, mikinách či hrnčekoch. My sme sa do kolekcie Srdcom dobrodruh zamilovali tak veľmi, že sme na roadtripe v týchto tričkách aj spali :’D

Navyše sme si od Judit pod stromček dopriali Motivačný diár 2021 s perfektným aktuálnym podtitulkom “zaslúžime si lepší rok”. Obsahuje aj plánovače a priestor pre sny, ciele a úlohy na každý týždeň. Judit pri tvorbe diára nezabudla ani na nás, dobrodruhov, a diár obohatila o mapu sveta a rôzne travel aktivitky. Diár je určite aj praktickým pomocníkom na odštartovanie nového roka.

TIETO DARČEKY NÁJDEŠ NA: www.juditatelier.sk

6. Ľadvinky do mesta aj na tripy

Marianna pod svojou malou značkou Merien šije nie len krásne ľadvinky, ale aj vreckovaky, tašky a kapsičky. Všetko je zhotovené na želanie podľa tvojich predstáv. Výrobky z jej dielničky sú veľmi starostlivo ušité z kvalitných materiálov. Ako už asi tušíš z podnádpisu, my máme od Marianny ľadvinky. Môžeme ich nosiť okolo pásu alebo crossbody. Vďaka tomu, že sú veľmi priestranné a bez problémov sa do nich zmestí mobil, peňaženka aj kľúče, sa stali našimi obľúbenými travel parťákmi. Berieme ich so sebou na všetky krátke tripy a cyklovýlety, do ľadvinky si totižto pekne šupneme osobné veci keď sú veľké ruksaky zbytočné.

PS: Dievčatá, nakoľko vieme, aké sú vrecká na dámskom oblečení zvyčajne plytké, musím poznamenať, že Adamko praktickosť ľadvinky veľmi ocenil. Konečne mu už do vrecák nestrkám peňaženku, keď sa do mojich nezmestí :’D

VÝROBKY MERIEN NÁJDEŠ NA: www.facebook.com/merienwithlove a www.instagram.com/merien.needle

7. Hry na upršané dni

Keď odchádzame na dovolenku “autom po Slovensku” a všetko čo máme je naozaj len jedno auto a seba navzájom, snažíme sa zobrať si so sebou niečo čím sa zabavíme, keď nám počasie nebude priať. Pri zvažovaní spoločenskej hry nám v iHRYsko odporúčili jednu, ktorá je pre výletníkov ako stvorená. Timeline Slovensko obsahuje 110 kariet približujúcich dejiny Slovenska a tvojou úlohou je výber kariet usporiadať na časovú os. Pri tejto hre sme sa zabavili a veľa nového naučili. Timeline Slovensko môžeme na cesty len odporúčať aj vďaka kompaktnému baleniu, ktoré je veľmi spratné, a plechovej krabičke, ktorá hru ochráni pred vlhkosťou a našim častým prehadzovaním vecí v aute z miesta na miesto :’D

iHRYsko okrem tejto hry ponúka kopec iných so zameraním na Slovensko či cestovanie. Na hry ale poznáme inú odborníčku, ktorá ti dozaista poradí s výberom tej správnej. Je ňou cestovateľka Sima z blogu www.cestujsosim.sk.

TIETO DARČEKY NÁJDEŠ NA: www.ihrysko.sk

8. Ručne maľované

Hory a rokliny, mestá a dediny. Naše farby, štátne symboly a národné pýchy. Všetko toto môžeš mať ručne namaľované na tričku alebo mikine. Damidizajn totižto predstavuje originálne oblečenie so slovenskou tématikou. Daniela je Slovenka s veľkým S, ktorá je na svoju vlasť hrdá. Pod jej rukami vznikajú krásne, kvalitné a hlavne jedinečné kúsky. Nám na želanie na tričko namaľovala náš obľúbený kút Slovenska – Pieniny – a to aj spolu s nami na kajakoch. A aké je tvoje obľúbené slovenské miesto, ktoré by si chcel nosiť?

TVORBU DAMIDIZAJN NÁJDEŠ NA: www.damidizajn.sk

Na ručne maľovaný textil, no trošku jednoduchšie motívy a rozprávkové postavičky poznáme ešte jednu preborníčku, a tou je šikovná Barbi. Z jej dielničky máme ručne namaľovanú tašku, ktorá znázorňuje náš ranný výhľad z auta na roadtripoch ♡ Náramne sa nám ale páčia aj jej rifľové bundičky.

TVORBU OD BARBI NÁJDEŠ NA: www.instagram.com/_ba_zu_

9. Drobnosti pre radosť

V tejto podkategórii ti Dominika predstaví zopár šikovných ručičiek, ktorých výrobky by potešili nejednu ženu (:

Mirzia vyrába scrunchies zo saténových a zamatových látok. Sú to jemné a veľmi elegantné gumičky do vlasov, ktoré vlasy neťahajú a nepoškodzujú. Spolu so scrunchies odporúčam omrknúť aj náramky a náhrdelníky z mušličiek.

VÝROBKY MIRZIA NÁJDEŠ NA: www.sashe.sk/mirzia

Adriana Pesti Jewellery predstavuje šperky z polymérovej hmoty, ktoré sú zamerané na eleganciu a jednoduchosť s nádychom noblesy. Moje obľúbené srdiečka so zlatým detailom sa hodia ako na výnimočné udalosti, tak aj na každodenné nosenie. Sú veľmi ľahké a na uchu ich skoro necítiť ♡

ŠPERKY APJEWELLERY NÁJDEŠ NA: www.sashe.sk/APjewellery

Wesega predstavuje slovenskú značku handmade výrobkov vyrobených s láskou. Ponúka široký sortiment výrobkov z krásnych látok, ako napríklad mušelínové šatky, gumičky a čelenky. Navyše u nej nájdeš aj zdravé, prírodné sviečky vyrobené zo včelieho vosku.

VÝROBKY WESEGA NÁJDEŠ NA: www.sashe.sk/wesega

A čo by to bol za rok 2020 bez rúška? :’D Nedá mi nespomenúť slovenskú značku Dobré Rúško, za ktorou stoja šikovné mladé baby z Prakoviec. Sami od nich niekoľko rúšok máme a navyše, práve pripravujú zimnú kolekciu. Ak máš chuť na pekné vzory, ich ponuku nájdeš na stránke www.dobrerusko.sk.

10. Let balónom

To najväčšie sme si nechali na záver. Čerstvý vzduch a pod tebou krajina ako na dlani. Výhľady na hory a doliny, Spišský hrad alebo Dóm sv. Alžbety v Košiciach. Let teplovzdušným balónom určite odporúčame každému zažiť aspoň raz v živote! Pre nás sú balóny hobby a zároveň prácou v oblakoch. Sídlime v Košiciach, no lietame po celom východnom Slovensku. A navyše, teraz na eshope nájdeš vo vianočných zľavách takmer všetky letenky (:

TIETO DARČEKY NÁJDEŠ NA: www.balon.sk

Tak čo, zaujal ťa niektorý z našich tipov? Ak áno, určite nám nezabudni napísať, ktorý je tvojim favoritom. Budeme veľmi radi, ak nás na sociálnych sieťach označíš na fotkách s darčekmi inšpirovanými od nás.

Prajeme krásny predvianočný čas a príjemné nakupovanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *