O nás

Domi & Adam

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa piesok lial a voda sa sypala.. začal príbeh nás dvoch, mladých cestovateľov.

Veľa z vás sa nás už pýtalo, ako sme sa k cestovaniu autom po Slovensku vôbec dostali. Nuž popravde, nie sme v rozprávke a náš príbeh nebol idylický. Ja, Dominika, som vždy bola typickým mestským dievčatkom (presne takým s Guess kabelkou, dlhými glitter nechtami, bielymi teniskami). Slová ako šport a túra ma obchádzali široko-ďaleko. Napriek tomu, na výlety sme si spolu z času na čas stále vyšli radi. Adamko je športový typ, ktorý už od malička vždy niekde lietal. Zážitkov a spomienok mal za desiatich a na všetky jeho medaily z vodáckych súťaží mu boli steny malé už dávno. A že protiklady sa priťahujú? Keď tu v lete 2019 padol od Adamka návrh ísť na našu prvú spoločnú letnú dovolenku po Slovensku, nevedela som si to predstaviť.

Vymeniť tyrkysové more s bielym pieskom za hory a zeleň, relax na pláži za šľapanie po kopcoch a mochitko s ľadom za spišskú borovičku? Toto všetko pre mňa znelo ako poriadne zlý vtip.

Nemožné sa stalo skutočnosťou, keď o dovolenke definitívne rozhodla naša peňaženka. Plán bol jasný.. Alebo, možno nie až taký jasný? Všetko čo sme vedeli bolo, že máme jedno auto, dva spacáky, seba navzájom a našu rodnú zem pred sebou. To, ako ďaleko zájdeme, čo všetko prejdeme, alebo či sa domov nevrátime po dvoch dňoch bolo vo hviezdach.

Keďže teraz píšeme tento článok, asi tušíte, ako to dopadlo :’) Na dovolenke sme spolu nakoniec prežili doposiaľ najkrajších 10 dní ♡ ktoré nám obom určite zmenili pohľad na svet a v neposlednom rade aj na seba samých.

A poviem vám teraz od srdca.. Slovensko je nádherné. Stačí mu dať šancu.

Cestovanie autom sa stalo našou záľubou a vášňou. Odkrylo nám úplne iný rozmer života. Najkrajší čas je práve ten, ktorý spolu strávime objavovaním.

V januári 2020 sme si založili účet @automposlovensku na Instagrame. Vďaka tomu, že vás baví to, čo robíme, a my si myslíme, že ešte toho máme s vami čo zdieľať..

Srdečne vás teraz môžeme privítať na našom blogu!

S láskou, Domi & Adam